Apel promujący zasady dobrego wychowania i bezpiecznej zabawy

Dnia 28 lutego 2017 r. dzieci z klasy 3c zaprezentowały swoim starszym i młodszym kolegom krótkie scenki z życia każdego ucznia, w których ważne jest odpowiednie zachowanie oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Pokazali – wcielając się w różne role – jak należy postępować na korytarzach, w sali lekcyjnej, w czasie obiadu na stołówce oraz w czasie wolnym, czyli po opuszczeniu świątyni nauki – na podwórku i na wycieczkach. Przypomnieli, jak ważne jest okazywanie szacunku drugiemu człowiekowi oraz ustalanie i przestrzeganie zasad podczas zabawy. Wspólne spędzanie wolnego czasu daje dzieciom wiele radości, pozwala rozwijać zainteresowania i pasje w gronie kolegów i koleżanek.

Apel został uatrakcyjniony występami klasowego zespołu tanecznego ‘Black and White’ oraz piosenkami. Występy uczniów spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz żywą reakcją publiczności, która została aktywnie włączana w przebieg apelu (pytania do publiczności, głosowanie na najlepiej zachowującą się grupę uczniów). (Zdjęcia)

Agnieszka Sawicka