Grupa 0B przystąpiła do programu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia. Jest to program ,,ZDROWIE-NIETRUDNE" przygotowany przez Firmę KUPIEC wraz z wydawnictwem MAC Edukacja. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i uczniów.

21.02.2017r. grupa 0B w ramach zajęć utrwaliła zasady zdrowego żywienia, poznała Piramidę Zdrowego Żywienia oraz Aktywności Fizycznej z Witaminką Celinką i Wafelkiem Stefciem. Pani Barbara Rzeniewicz przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat wartości odżywczych poszczególnych produktów. Nie zabrakło również ćwiczeń ruchowych oraz zabaw "Kanapka" i "Sałatka Owocowa". Następnie dzieci przygotowały pyszne sałatki na bazie owoców i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów, płatków owsianych, rodzynek, siemienia lnianego oraz syropu z agawy.

Na koniec każde dziecko otrzymało wafle kukurydziane w prezencie przesłanym od Firmy KUPIEC.

Wych. Barbara Rzeniewicz
                                                                                                             Agata Rzeniewicz