Wyniki międzyszkolnego konkursu na grę planszową „Poszukiwacze ełckich skarbów”

Uczniowie klas IV-VI ełckich szkół podstawowych mieli okazję rozpowszechnić swoją wiedzę na temat Ełku i okolic, jego dziedzictwa kulturowego oraz cyklicznych wydarzeń, które odbywają się w naszym mieście, biorąc udział w międzyszkolnym konkursie pod hasłem „Poszukiwacze ełckich skarbów”. Jego pomysłodawczyni, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku, pani Beata Pudlis, postawiła przed młodymi ludźmi niełatwe zadanie – musieli stworzyć grę planszową związaną z Ełkiem.

Uczestnicy konkursu wykazali się wielką pomysłowością. W swoich grach pokazali wiele ciekawych obiektów, starych i nowych miejsc naszego miasta. Dzięki pracy nad planszówkami poszerzyli wiedzę na temat małej Ojczyzny, wzmocnili więzi z regionem. Mieli tez możliwość rozwijania zdolności twórczych i wyobraźni.

Inwencją twórczą, odniesieniem do faktów oraz czytelnym zapisem zasad gry wykazał się, zdaniem jury, Tymon Giewiel z kl. 4a Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza i to on zdobył I miejsce!
II lokatę zajęła Aleksandra Dźwilewska – uczennica kl. 6a SP 9. III miejsce przyznano Wiktorii Siwek - kl. 4a również z SP 9.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, gratulujemy wygranej
i życzymy sukcesów!

Beata Pudlis