Międzynarodowa współpraca szkół trwa

Nasza szkoła od tego roku szkolnego 2016/17, dzięki współpracy z placówką z Łotwy, podejmuje wiele nowych i zarazem ciekawych działań. Uczniowie z klas: IV – V zaangażowani we współpracę z uczniami z łotewskiej szkoły, nie tylko prowadzą korespondencję w języku angielskim, ale również przygotowują wiele atrakcji.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia obie szkoły wysłały paczki z prezentami dla korespondencyjnych kolegów i koleżanek. Radość naszych uczniów była ogromna, gdy dostali łotewskie słodycze, puzzle i wykonane własnoręcznie ozdoby choinkowe.

Kolejną niespodzianką było przygotowanie kartek walentynkowych. Uczniowie z naszej szkoły, którzy otrzymali je jako pierwsi, byłi bardzo zaskoczeni i zarazem zadowoleni.

Cały czas trwa korespondencja między uczniami. Uczestnicy tego projektu opisują swoje rodziny, dzielą się zainteresowaniami oraz wykonują własnoręczne prace, wysyłane następnie łotewskim uczniom.

W bliskiej przyszłości planujemy wymianę międzyszkolną. Spodziewamy się przyjazdu uczniów z opiekunami do naszej szkoły w Ełku. Podejmujemy działania zmierzające do realizacji tego przedsięwzięcia.