Spotkanie z Mistrzem Świata w siatkówce

17.02.2017 r. uczniowie Dziewiątki uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno – wychowawczym, które odbyło się w Szkole Sportowej w Ełku. Poprowadził je Pan Marcin Prus – wieloletni reprezentant Polski, Mistrz Europy i Świata w siatkówce, a obecnie Ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z ramienia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Tematem spotkania była droga do sukcesu – nie tylko sportowego – i spełnianiu pewnych warunków, t.j.: wyznaczenie celu, słuchanie autorytetów, pokora, odpowiedzialność i praca. Prowadzący mówił o znaczeniu edukacji, motywował do nauki. Podkreślał rolę kultury osobistej i szacunku do drugiego człowieka bez względu na wiek i pochodzenie. Przekonywał do umiejętnego korzystania z telefonów komórkowych i Internetu. Słuchacze mogli zadawać pytania, na które Pan Prus udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec nie zabrakło autografów i pamiątkowych zdjęć.

Była to wspaniała lekcja wychowawcza – lekcja świadomego planowania własnej drogi życiowej. (Zdjęcia)

Dorota Markowska