Kolejny sukces naszych uczniów

9 lutego 2017 w Szkole Podstawowej nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Ełku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Literackim na Opowiadanie Bożonarodzeniowe. Konkurs, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Ełku pan Tomasz Andrukiewicz, polegał na napisaniu opowiadania o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Praca musiała zawierać przesłanie świąteczne oraz ukazywać pozytywny wpływ świąt na życie rodzinne lub społeczne.

Jak dowiedzieliśmy się w trakcie uroczystości, na konkurs wpłynęło dwanaście prac, w tym dwie z naszej szkoły. Jury konkursowe podkreśliło, że wyłonienie laureatów nie należało do najłatwiejszych, konkurencja była naprawdę duża, a poziom wszystkich opowiadań wysoki.

Uczennice Dziewiątki zaprezentowały się bardzo dobrze. Patrycja Kiełczewska zajęła I miejsce, a Malwina Petruczenko dostała wyróżnienie. Obie dziewczynki do konkursu przygotowała pani Anna Lewoc.

Emocje nie opadły wraz z ogłoszeniem wyników. Po rozdaniu nagród Patrycja i Malwina udzieliły wywiadu lokalnym mediom – Radiu 5.

Gratulujemy uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu talentu pisarskiego.

Anna Lewoc