„Musicie mieć w sobie cos z orłów”

28 listopada 2016 roku uczniowie piątych i szóstych klas obejrzeli montaż słowno-muzyczny „Musicie mieć w sobie coś z orłów”, na które zaprosiła nas społeczność zaprzyjaźnionego z nami Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ełku.

Przedstawienie rozpoczęło się od wspaniale wykonanego tańca narodowego – poloneza. Następnie dziewczyna symbolizująca naszą Ojczyznę i chłopak grający kardynała Wyszyńskiego przenieśli widzów w odległe czasy Mieszka I i chrztu Polski. Potem aktorzy recytowali wiersze, cytowali myśli sławnych rodaków, a chór śpiewał pieśni patriotyczne. Na scenie pojawiała się też galeria sławnych Polaków – patriotów. Zobaczyliśmy wśród nich między innymi Mikołaja Reja, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Marię Skłodowską – Curie, Henryka Sienkiewicza, Józefa Piłsudskiego, czy Jana Pawła II. W trakcie przedstawienia obejrzeliśmy również prezentację multimedialną ukazującą historię i dorobek Polski.

Dla nas wszystkich było to niecodzienne spotkanie z językiem polskim oraz historią naszej Ojczyzny, a przede wszystkim niezwykle cenna lekcja patriotyzmu. (Zdjęcia)

Granatowej Trójce jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie.