Sprawozdanie – „Marsz Świętych”

W ostatni piątek października (28.10.2016r.) w naszym Kościele Parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Sługi w Ełku odbył się „Marsz Świętych”. Został zorganizowany przez Zespół Katechetyczny i z pomocą nauczycieli naszej szkoły. W marszu z okazji Wszystkich Świętych uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz Gimnazjum nr 3 pod opieką wychowawców oraz nauczycieli.

Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie sylwetek różnych świętych, którzy mogą być wzorem do naśladowania, autorytetem dla dzieci i młodzieży, a także ukazanie świętości jako normalności naszego życia. Była to także okazja do poznania polskich tradycji i zwyczajów chrześcijańskich związanych z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. W czasie spotkania w kościele rozstrzygnięte zostały także dwa konkursy: na najpiękniejsze przebranie za świętego oraz na transparent z hasłem zachęcającym do życia w świętości.

Nasz inicjatywa spotkała się z przychylnym przyjęciem i żywym odzewem. Wprawdzie deszczowa pogoda pokrzyżowała plany i nie przeszliśmy barwnym korowodem ulicami Konieczek, ale główny cel „Marszu Świętych” został osiągnięty – młodzi ludzie uczcili ludzi wyniesionych na ołtarze oraz zamanifestowali swoją jedność i udowodnili, że Uroczystość Wszystkich Świętych to jeden z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. (Zdjęcia)

Zespół katechetyczny: pani Urszula Godlewska i Ks. Paweł Zaskowski