Sprawozdanie z konkursu „Nasz Patron – Jan Paweł II”

Na początku października opiekunki Samorządu Uczniowskiego, pani Grażyna Barcińska i pani Anna Lewoc, zaproponowały uczniom udział w konkursie „Nasz Patron – Jan Paweł II”.

Główne cele tego przedsięwzięcia to:

­       -       pielęgnowanie pamięci o patronie szkoły Janie Pawle II;
­
       -       popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i świętości Ojca Świętego Jana Pawła II;
­
       -       pogłębianie znajomości nauczania Jana Pawła II i przesłania Jego pontyfikatu;
­
       -       rozbudzanie zainteresowania wśród dzieci osobą wybitnego Polaka;
­
       -       kształtowanie postawy szacunku i uznania dla Papieża Polaka.

Zadaniem uczniów było wykonanie albumu o Janie Pawle II. W pracach należało uwzględnić takie informacje jak: życie i działalność Ojca Świętego oraz nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku. Albumy dzieci (indywidualnie albo w zespołach) mogły przygotować w czasie godzin wychowawczych poświęconych patronowi szkoły lub w domu. Przy ocenie prac komisja w składzie: Anna Lewoc, Grażyna Barcińska, Anna Chmielecka i Barbara Jabłońska brała pod uwagę poprawność rzeczową, oryginalność, pomysłowość, oraz estetykę wykonania.

Na konkurs wpłynęło 17 albumów, które wykonało w sumie dwadzieścioro siedmioro uczniów z klas IV – VI.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Bartosz Budziński kl. IV b – 26,5 pkt

II miejsce – Magdalena Szyszkowska kl. V b – 25 pkt
                                 Patrycja Kiełczewska kl. VI b – 25 pkt

III miejsce – Malwina Petruczenko i Aleksandra Kowalewska kl. VI b – 22,5 pkt

Laureaci konkursu ze swoimi pracami

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i pomysłowości!
(Zdjęcia)

Anna Lewoc