Sprawozdanie z apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2016

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystym apelem, który odbył się dnia 10 listopada 2016 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej.

Na apel przybyli wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Przedstawiono rys historyczny dotyczący utraty przez Polskę niepodległości oraz jej odzyskania. Występy uczniów przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Zabrzmiały między innymi: Rota, Warszawianka 1830, Marsz Pierwszej Brygady, Białe róże, Tu wszędzie jest moja Ojczyzna.

Po apelu klasy 4-6 wystąpiły w koncercie pieśni patriotycznych. Każda klasa przygotowała jedną pieśń:

4a – O mój rozmarynie

4b – Pieśń małego patrioty,

5b – Wojenko, wojenko

6a – Legiony

6b – Szara piechota

Cały apel oraz wykonane na nim pieśni przygotowała i przedstawiła klasa 5a pod kierunkiem pań: Agnieszki Gilewskiej, Ewy Grabowskiej i Joanny Zgódki.

W apelu wziął udział poczet sztandarowy, całość poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. (Zdjęcia)

Joanna Zgódka