Niecodzienne spotkanie z pisarzem

18 października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku odbyło się spotkanie z pisarzem dla dzieci ,Wojciechem Cesarzem. Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 udali się tam z wychowawczynią Wiesławą Witkowską, panią Anetą Kuligowską oraz naszą szkolną panią bibliotekarką Mirosławą Skorupską. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchaliśmy prelekcji pisarza połączonej z prezentacją multimedialną na temat piesków, które są bohaterami wielu książek Wojciecha Cesarza. Mogliśmy również posłuchać fragmentów książki pt. ,, Pamiętnik grzecznego psa,” która to zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Ciekawym momentem spotkania była możliwość zadawania przez dzieci pytań artyście. Wiele dowiedzieliśmy się o literacie, jego życiu i pasji pisarskiej, a także o jego miłości do zwierząt. Na koniec mogliśmy kupić książki pisarza i zdobyć cenny autograf.

To niecodzienne spotkanie zapamiętamy na długo, wywarło ono na nas dużo pozytywnych wrażeń. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska