Sprzątanie grobów

Tradycją naszej szkoły jest, że tuż przed dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele Dziewiątki porządkują zapomniane i opuszczone groby.

W tym roku, 26 października, na cmentarz miejski w Ełku pod opieką Pani Urszuli Godlewskiej i Agnieszki Sawickiej udali się uczniowie klasy 3c. Trzecioklasiści sprzątali groby zaniedbane oraz te, które stały się miejscem spoczynku osób zasłużonych ojczyźnie. Głównym celem naszego działania było rozbudzenie wrażliwości na estetyczny wygląd mogił, a także przypomnienie tego, jak ważne jest objęcie pamięcią modlitewną dusz zmarłych. Ponadto porządkowanie grobów ludzi, którzy swoje życie poświęcili dla dobra Ojczyzny, to znak szacunku, pamięci i wdzięczności wobec naszych przodków.

Dzieci pracowały z dużym zapałem i wykazały się wielkim zaangażowaniem w prace porządkowe na cmentarzu. Mogą być dumne z wykonanego zadania. (Zdjęcia)