Bieg Papieski

Od wielu lat drużyna lekkoatletów z naszej szkoły bierze udział w kolejnych edycjach Biegu Papieskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a finansowanego przez Urząd Miasta Ełk. Jest to sportowa formuła dedykowana Janowi Pawłowi II w ramach Ełckich Dni Papieskich, które obchodzone są co roku 16 października. Jej głównym celem jest upamiętnienie rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wspominamy również wydarzenie z 1999 r, kiedy to na Placu nad rzeką przemawiał do ełczan nasz Wielki Rodak. Pamiętamy, że papież był zapalonym sportowcem, kochał dzieci i uwielbiał przebywać z młodymi. O tym, że pamięć o Papieżu Polaku jest wciąż żywa udowodnili nam uczestnicy biegu.

Dokładnie w tym samym miejscu co przed laty, dnia 18.10.2016 r. plac wokół pomnika Jana Pawła II w Ełku zapełnił się setkami młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nie mogło wśród nich zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, której patronem jest Jan Paweł II.

Zawodnicy szkół podstawowych ścigali się na dystansach od 600 do 1000 metrów, w kategorii dziewcząt i chłopców.

Uczniowie naszej szkoły od lat w Biegu Papieskim zajmują czołowe miejsca. Podobnie było i w tym roku. Na dystansie 800 m. pierwsze miejsce zajął Jakub Danowski z kl. V b. Na dystansie 1000 m. drugi na metę przybiegł Mikołaj Malinowski z kl. VI b. Wśród dziewcząt najlepsza była Wanesa Waszkiewicz z kl. VI b, która zajęła X miejsce. W ogólnej klasyfikacji, wśród wszystkich szkół podstawowych, chłopcy z Dziewiątki zajęli II miejsce.

Na uwagę zasługuje oprawa oraz sponsorzy, którzy przygotowali ciepłą herbatę i zupę. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. (Zdjęcia)

Dorota Markowska