,, Mali mistrzowie z klasy II b zakończyli kolejny rok zdobywania sprawności.”

Uczniowie z klasy II b w roku szkolnym 2015/2016 kontynuowali zdobywanie sprawności, które rozpoczęli w klasie pierwszej np. ringowca, piłkarza, lekkoatlety, badmnitonisty, gimnastyka. Nową sprawność, jaką opanowały maluchy w tym roku szkolnym to sprawność pływaka. Cieszyła się ona niezwykłą popularnością wśród dzieci. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorki - pani Iwony Pudlis uczyły się trudnej sztuki pływania. Nad ich bezpieczeństwem czuwały również pani Wiesława Witkowska, pani Dorota Markowska - nauczyciel w-f oraz pani Aneta Kuligowska. Były to zajęcia bardzo ciekawe, wymagające również dyscypliny od dzieci. Wszystkie dzieci zdobyły sprawność pływaka i osiągnęły ogromny sukces. Nad cykliczną organizacją wyjazdów na basen czuwała wychowawczyni. Na koniec zajęć sportowych została przeprowadzona diagnoza rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej: zwis na drążku, bieg 10x5 m, marszobieg 600 m. Analiza porównawcza testu wskazuje na coraz lepsze wyniki dzieci. Podsumowaniem naszej pracy był udział w turnieju sportowym; ,,Mały Mistrz” o puchar Prezydenta Miasta Ełku, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Sportową nr 6. Była to okazja do spotkania się z innymi klasami uczestniczącymi w projekcie, a także wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja. W wielu konkurencjach byliśmy najlepsi. Zdobyliśmy puchar, a każdy z dzieci otrzymał medal Małego Mistrza.

Przed nami jeszcze jeden rok zdobywania sprawności i rozwijania tężyzny fizycznej w klasie III. Może kiedyś staniemy się prawdziwymi mistrzami sportu. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska