Sprawozdanie z wycieczki klasy II b do Gwarka k. Giżycka

Dnia 25 maja 2016 r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Wiesławą Witkowską, panią Anetą Kuligowską oraz opiekunami udali się na klasową wycieczkę do ,, Gwarkowego Szaleństwa.” Do tego przedsięwzięcia starannie się przygotowali, zaznajomili się z regulaminem wycieczki, jej celami i dokładnym programem.

Głównymi celami wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz poznanie piękna naszych Mazur, w tym jeziora Tajty podczas rejsu statkiem. Całodniowa wyprawa była pełna wrażeń. Uczniowie wspaniale się bawili podczas niecodziennych gier XXL: ogromnego Twistera, Gladiatorów, mega Jenga, czy byka Rodeo. Uczestniczyli również w nauce przetrwania w ekstremalnych warunkach – Survivalu, gdzie uczyli się rozpalać ogień w lesie bez użycia zapałek, a także samodzielnie budować szałas. Musimy wspomnieć, że komary nas nie oszczędzały, ale zabawa była przednia. Rejs statkiem po jeziorze Tajty i zachwyt fauną i florą to była naprawdę wspaniała lekcja przyrody.

Wszyscy wyrazili ogromne zadowolenie z bardzo udanej wycieczki, a wspomnienia w ich pamięci zapewne zostaną na bardzo długo. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska