12 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 12-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Za pomocą prezentacji multimedialnej został przedstawiony film o Unii Europejskiej i udziału Polski w jej strukturach dla zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Na tej uroczystości głos zabrał pan dyrektor, który w krótkim zarysie nakreślił historię na w/w temat. Chór szkolny pięknie zaśpiewał hymn państwowy i hymn „Oda do radości” oraz pieśń „Zatańcz z nami Europo”. Na zakończenie apelu uczniowie wzięli udział w quizie o Unii Europejskiej.

Celem Dnia Europejskiego w naszej szkole było:

 uczenie uczniów szacunku i przyjaźni wobec innych narodów,

 przestrzeganie tolerancji – poszanowania dla odmiennej narodowości, rasy, kultury, języka, religii, poglądów i przekonań jakże niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania uczniów w dorosłym już życiu w zintegrowanej Europie,

 zapoznanie uczniów z rolą Polski w strukturach Unii.

Apel i gazetkę szkolną przygotowali: Stanisław Malinowski, Stanisław Masłowski i Anna Nartowicz, która zajęła się oprawą muzyczną.