20 kwietnia 2016 r. ruszyła druga edycja projektu „aleMĄDRALE”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku. Podobnie, jak w roku ubiegłym, bierze w nim udział sześcioro uczniów z każdej ełckiej podstawówki.

W tym roku koordynatorki projektu chcą zabrać dzieci w podróż dookoła świata. W związku z tym zaplanowały one serię warsztatów, na których „aleMĄDRALE” będą poznawały różne aspekty życia w rozmaitych zakątkach świata. Uczniowie wezmą udział w warsztatach tańca, warsztatach w PP-P, spotkaniu z podróżnikiem, warsztatach w biurze podróży oraz warsztatach przyrodniczych w ECE. Ponadto w maju uczniowie wezmą udział w biegu na orientację. Finał projektu odbędzie się 7 czerwca w Ełckim Centrum Kultury.

Pierwsze warsztaty pt. „Smaki świata” odbyły się w Zespole Szkół nr 6 w Ełku, a w rolę nauczycieli wcielili się uczniowie klas o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych.

Dzieci własnoręcznie przygotowywały potrawy m.in. z kuchni niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Nasze uczennice: Kornelia Kiełczewska, Wiktoria Serwatka i Aleksandra Dźwilewska pracowały nad spaghetti, sałatką nicejską i gazpacho.

Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Elżbieta Rafałowska. (Zdjęcia)