„Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje.”
Stanisław Staszic

Wielu uczniom 21 marca kojarzy się z wagarami, czyli ucieczką ze szkoły. Nie jest to jednak najlepszy sposób na spędzenie I dnia wiosny.

U nas ten dzień wygląda zupełnie inaczej. Żaden z uczniów nie myśli o „zerwaniu się” z lekcji i nie narzeka na nudę. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Pierwszego wiosennego dnia nie ma standardowych lekcji. Uczniowie klas 4-6 gromadzą się na łączniku korytarza na I piętrze i uczestniczą w pokazie talentów swoich kolegów.

W tym roku już po raz drugi obchodziliśmy Wiosenny Dzień Talentów. Był śpiew, taniec, recytacja, literatura, muzyka poważna, sport, sztuka i kostka Rubika. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali szeroką gamę swoich talentów. Opowiadali, w jaki sposób odkryli swoje zdolności, i jak je rozwijają. Doradzali, na które zajęcia warto się zapisać, a także pochwalili się swoimi dotychczasowymi sukcesami.

Za organizację Wiosennego Dnia Talentów odpowiadały panie: Agnieszka Karanowska, Anna Lewoc i Elżbieta Rafałowska.

Mamy nadzieję, że w następnym roku do grona obecnych utalentowanych uczniów dołączą następni. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Wiosenny Dzień Talentów.