Tydzień aktywności fizycznej w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku

11 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku odbył się apel podsumowujący tydzień aktywności fizycznej, który przebiegał pod hasłem „Aktywność fizyczna to dla nas podstawa, sprawny umysł i świetna zabawa”. Zostały na nim wręczone nagrody i dyplomy dla uczestników licznych konkursów, które miały miejsce w ciągu minionego tygodnia. Uczniowie biorący w nich udział mogli wykazać się wiedzą dotyczącą wagi sportu w naszym życiu, zdolnościami plastycznymi oraz znajomością języka angielskiego, ponieważ jedną z prac pt. „My sports week”należało wykonać właśnie w tym języku.

Ponadto w ciągu ostatnich dni korytarz na I piętrze „zamienił się” w salę gimnastyczną, a dzieci świetnie bawiły się przy muzyce podczas długiej przerwy. „Roztańczone przerwy” i „przerwy ze skakanką”poprowadziła pani Dorota Markowska. Nie zabrakło chętnych, którzy mogli wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością tańca. Taki rodzaj zabawy podczas przerw śródlekcyjnych jest prawdziwą zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Tydzień aktywności fizycznej jest projektem edukacyjnym realizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 w ramach prac nad uzyskaniem certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Za jego przygotowanie i przeprowadzenie odpowiadały panie: Agnieszka Karanowska, Dorota Markowska oraz Elżbieta Rafałowska. (Zdjęcia)