Sprawozdanie z konkursu literackiego,, List do Mikołaja”

Dnia 4 XII 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku przeprowadzono konkurs literacki pod nazwą ,,List do Mikołaja”, zaadresowany do uczniów klas III . Celem konkursu było:

Utrwalenie formy wypowiedzi pisemnej – listu,

Rozbudzenie zainteresowań literackich,

Rozwijanie wyobraźni i umiejętności jasnego wyrażania własnych potrzeb,

Rozwijanie twórczości dziecięcej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.

Tydzień przed konkursem zostali powiadomieni nauczyciele klas III, otrzymali oni dokładny regulamin konkursu, z celami i terminem realizacji. Konkurs odbył się pod czujnym okiem organizatorek - pani Agnieszki Sierzputowskiej oraz pani Wiesławy Witkowskiej. Laureatami konkursu zostali:

Karolina Tondera z kl. III b – I miejsce

Julia Bogdziewicz z kl. III b – II miejsce

Andżelika Górska z kl. III a – III miejsce

Dawid Węgrowski z kl. III b – IV miejsce

Wiktoria Siwek z kl. III a – IV miejsce

Cieszymy się, że dzieci prosząc o prezenty nie myślą tylko o sobie, ale o innych. Ponadto utrwaliły mniej popularną już w dzisiejszej dobie formę pisania listu.

Wiesława Witkowska
                                                                                                      Agnieszka Sierzputowska