Skąd się bierze papier? – niecodzienna lekcja w Bibliotece Pedagogicznej.

Uczniowie klasy II b wraz z paniami Wiesławą Witkowską oraz Anetą Kuligowską udali się na niecodzienną lekcję do Biblioteki Pedagogicznej, by zgłębić tajniki powstawania papieru. Posiadaliśmy już dużą wiedzę na temat lasu, jego mieszkańców oraz znaczenia dla człowieka. Zajęcia w bibliotece były jakby kontynuacją tematu. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat powstawania papieru oraz rozmawialiśmy na temat roli lasów w naszym codziennym życiu. Sami produkowaliśmy papier czerpany - doświadczyliśmy wszystkie etapy powstawania tego papieru. Panie prowadzące zajęcia były niezwykle cierpliwe, z dużą wyrozumiałością patrzyły na nasze zmagania przy produkcji papieru, tak aby każdy mógł w pełni uczestniczyć w tej niezwykle kształcącej lekcji. Na koniec mogliśmy wykonać prace plastyczne z użyciem wytworzonego papieru. Uważamy, że były to bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne. Na pewno każdy z nas długo je zapamięta. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska