Sprawozdanie z apelu z okazji Święta Niepodległości

Dnia 12 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości.

Scenariusz przedstawienia pt. Za naszą wolność przygotowały panie:
Mirosława Skorupska i Ewa Przekop. W przygotowaniu części muzycznej pomogła pani Anna Nartowicz. W inscenizacji wystąpili uczniowie klasy VI c.

Całość przedstawienia wzbogaciły prezentacje multimedialne i krótki film, które przybliżyły uczniom klas I - VI historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Na szczególną uwagę zasłużył występ młodego akordeonisty, który poruszająco zagrał melodię pieśni Biała róża. Na koniec apelu wszyscy wysłuchali wzruszającego wykonania piosenki pt. Ojczyzna zaśpiewanej również przez uczennicę klasy VI c.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Sugestywna gra młodych aktorów wszystkim bardzo się podobała. (Zdjęcia)

Ewa Przekop i Mirosława Skorupska