Uczniowie klasy 2 b z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3

29 października 2015 r. uczniowie klasy 2b wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 3 . Celem wizyty było rozsławienie naszego patrona – Jana Pawła II. W szkole zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Nasz występ – montaż słowno - muzyczny zyskał wielki aplauz publiczności. Taniec ,,Trojak”, który zaprezentowaliśmy był cząstką folkloru góralskiego umiłowanego szczególnie przez naszego papieża. Młodym widzom tak się on spodobał, że poproszono nas o ponowne wykonanie. Uczniowie bacznie obserwowali nas i chętnie nauczyli się kroku podstawowego tańca. Zaprezentowaliśmy część artystyczną - ukazaliśmy życiorys papieża oraz zaprezentowaliśmy scenki z Jego życia, przybliżającymi sylwetkę naszego patrona. Śpiewane przez nas piosenki ,,Santo Subito” oraz ,, Znowu Cię spotykam” porwały widownię do klaskania. Rozpiera nas duma, że naszym patronem jest Jan Paweł II.
       Mamy nadzieję, że ten występ przypomniał naszym rówieśnikom o papieżu – Polaku. (Zdjęcia)

W. Witkowska