Sprawność pływaka w zasięgu ręki.

Uczniowie klasy 2 b ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku pragną zdobyć sprawność pływaka. Podjęli oni już wiele działań, by osiągnąć swój cel. Najpierw wybrali się do Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Ełku na zajęcia z żeglarstwa. Tam poznali tajniki żeglugi na łódkach optymistkach, zwiedzili halę sportową, gdzie trenują już wprawieni sportowcy. Największą atrakcją okazał się rejs po jeziorze Ełk z instruktorem żeglugi. Takie oswojenie z dużą wodą to dla niektórych dzieci był nie lada wyczyn. Kolejne ważne zadanie jakie podjęli mali mistrzowie to lekcje pływania pod czujnym okiem pani instruktor pływania. Dzieci bardzo polubiły zajęcia na basenie. Potrafią już wiele trudnych ćwiczeń i czują się jak małe rybki w wodzie. (Zdjęcia)