Matematyczne zmagania

Dnia 6 listopada, już po raz szósty w naszej szkole, odbył się konkurs matematyczny "OXFORD 2009". Na konkurs zapisało się 63 uczniów z klas 3-6. Największą popularnością cieszył się on wśród uczniów klas trzecich, bo aż 22 matematyków z tych klas stanęło do rywalizacji. Poza tym w szranki na polu "królowej nauk" stanęło 13 uczniów z klas czwartych, 17 - z klas piątych i 11 - z klas szóstych. Zadaniem naszych szkolnych matematyków było rozwiązanie testu składającego się z 25 zadań. Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 100.
Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki zarówno uczestnicy konkursowych zmagań, jak i ich nauczycielki matematyki - Grażyna Barcińska i Joanna Zgódka, które konkurs przeprowadziły. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, a każdy uczestnik konkursu otrzyma efektowny gadżet. W tym roku będą to magiczne długopisy ze smyczą. Zobacz zdjęcia
Zachęcam wszystkich, którzy czują się mocni w matematyce, do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Organizator konkursu "OXFORD 2009"
Joanna Zgódka