Sprzątania Świata - sprawozdanie

Chcąc uwrażliwiać naszych podopiecznych na potrzebę dbania o przyrodę oraz ukazać, że to, jak wygląda otoczenie w którym żyjemy, zależy od nas samych, skorzystaliśmy z zaproszenia Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego oraz Nadleśnictwa Ełk do udziału w dorocznej akcji Sprzątania Świata i 17 września 2015 roku nasi uczniowie wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy naszej szkoły. W porządkowaniu „świata” wzięły udział trzy klasy – IV a, IV b i V b pod opieką p. Ewy Grabowskiej, Grażyny Barcińskiej, Anny Lewoc i p. Stanisława Masłowskiego. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w kolorowe worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły o godzinie 9:00. Każdy uczestnik miał za zadanie zbierać różne rodzaje odpadów: szkło, plastik, papier, folię, puszki aluminiowe itp.

Rezultatem przedsięwzięcia było uzbieranie kilku worków śmieci.
Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.
Po ciężkiej i wyczerpującej pracy, która była też świetną lekcją poszanowania środowiska, na dzieci czekało ognisko z pysznymi kiełbaskami.

Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający nas Świat, pobudza do działania w ramach ekologii i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. (Zdjęcia)