9 czerwca 2015 roku odbył się Szkolny Turniej Trójek Koszykarskich. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Pani Beata Pudlis sędziowała kolejne mecze śledząc z uwagą celnie rzucających i świetnie broniących graczy. Na boisku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku panowała bardzo miła atmosfera. Tworzyli ją sami zawodnicy, entuzjaści piłki koszykowej. Wspaniale zaprezentował się najmłodszy zespół: Wasilewski Damian, Kular Kamil i Kondracki Krzysztof (4a), bez kompleksów podjął walkę ze starszymi kolegami. Po wyczerpującej grze „każdy z każdym” I miejsce zdobyli: Jakubowska Ola, Jasińska Julia i Oszmian Jacek (6a), drugim miejscem cieszył się zespół Piotra Karpuka i Bartka Machnika (5a), których wspomagali gracze z innych drużyn. Trzecią lokatę wywalczyły dziewczęta z klasy 6a: Śleszyńska Ola, Malinowska Eliza i Brzezińska Gabrysia. Tuż za podium stanęli: Dziekoński Kuba, Bartosz Kalicki i Kinga Czyżewska (5c). Wszyscy bardzo dobrze się bawili, otrzymali dyplomy, a wygrani złote medale. Najwięcej koszy zdobyła Aleksandra Jakubowska.

Beata Pudlis