1 czerwca 2015 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku uczestniczyła w Festynie Szkolno-Rodzinnym. Pierwszy od wielu miesięcy, bardzo ciepły i słoneczny dzień sprzyjał wesołym zabawom na boiskach szkolnych. Wokół amfiteatru rodzice z klas 1-3 porozstawiali grille, uczniowie z klas starszych przygotowali kramiki
z upieczonymi przez siebie ciastami, koktajlami ze świeżych owoców i warzyw, szaszłykami i innymi smacznymi potrawami. Dzieci nawzajem siebie i gości częstowały smakołykami, do woli można było delektować się pysznymi daniami.

Tradycyjnie zaproponowano uczniom i ich rodzicom szereg konkursów i atrakcji. W czasie trwania pikniku odbył się pokaz mody ekologicznej z surowców wtórnych. Na wybiegu publiczność podziwiała strój Leny Odoleckiej, Mai Czyżewskiej, Anielki Opońskiej, Magdy Skulimowskiej (1c), Oliwki Chilickiej, Krzysia Chomiczewskiego (2 a), Anny Zawadzkiej, Bartłomieja Budzińskiego (2b), Natalki Gajdy, Julki Szostak, Basi Wrony oraz Amelki Złotochy (3a). Można było ujrzeć między innymi zbroję rycerską, panią Wiosnę, bajkowego Dzwoneczka czy Pokahontas.

Następnie zaprezentowano przeróżne talenty uczniów „Dziewiątki”. Piotr Karpuk (5a) zagrał na cymbałach, Magda Kruszewska (5c), Asia Kulesza (6a)- na flecie, na wiolonczeli zagrała Aleksandra Zielińska (1c), wiersz wyrecytowały Gabrysia Ziarko (4b) oraz Joasia Kurzątkowska (1c). Natomiast Magda Ramotowska (5a) przeczytała swoje opowiadanie, własną twórczością podzieliła się też Angelika Zapilaj (6a). Zuzia Kaczmarczyk (1c) pochwaliła się sprawnością podczas kręcenia hula hopem, zaśpiewali: Faustyna Lulewicz, Emilka Sakowska i Patryk Jastrzębski (6b), Ola Dźwilewska (4a), Ola Miszler (3b), Natalia Gajda (3a), Antonina Grądzka (2b) a także Amelia Opońska (1c)
z mamą, zatańczyły Ola Miszler i Wiktoria Archacka (3b), Jarosław Bakłażec (5c) zatańczył jumpstyle.

Całe rodziny przedstawiły swoje pomysły na zdrowy styl życia, biorąc udział w konkursie plastycznym. Jak co roku po niebie szybowały latawce wykonane przez naszych uczniów. Konkurs ten wygrała Lena Borowik i Malwina Petruszenko, obie z 4b. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa z kołem fortuny. Pytania z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, w górach, w szkole i na ulicy, w domu uczniom wydawały się bardzo proste. Gratulujemy wiedzy! Odbył się również festiwal piosenki.

Samorząd Uczniowski przygotował loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na nagrody dla prymusów klas 1-6. Młodszym dzieciom szczególnie podobała się loteria balonowa. Podobnie jak inicjatywa SU na stałe wpisze się w program festynu. Wszyscy uczniowie chętnie kupowali losy, spodziewając się wylosować pluszaka, zabawkę, grę lub inne atrakcyjne gadżety.

Podczas festynu można było wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Około 30 osób startowało w konkursie rzutów do kosza „Dziesięć na Dziesięć”. Mistrzem okazał się Bartosz Kalicki (5c), tuż za nim uplasował się Jacek Oszmian (6a), trzecie miejsce przypadły Oli Jakubowskiej (6a) i Patrycji Jakuć (SP3-4d).

Coroczny turniej tenisa stołowego wyłonił jak zwykle najlepszych zawodników i entuzjastów tego sportu. Na podium znaleźli się Ola Jakubowska (6a), Gabriela Ziarko (4b), Ela Prostko (2b), Mikołaj Malinowski (4b), Jan Prostko (6b) i Wojciech Gajewski (3b).

Uczniowie klas młodszych entuzjastycznie podchodzili do konkurencji rzutów do celu czy przeciągania liny, najpierw indywidualnie potem całymi drużynami. Dopingowały ich klasy, rodzice a najmłodszych już wszyscy.
Pomimo upału wiele osób udawało się w kierunku ogniska, gdzie można było upiec kiełbaski. Do samego końca dzieci bawiły się w rytm zumby, tańczyły całymi grupami prowadzone przez zdolne trzecioklasistki Olę i Wiktorię. Połączenie tańca z aerobikiem bardzo spodobało się uczestnikom pikniku. Dziewczęta zostały nagrodzone wielkimi brawami i z pewnością w przyszłym roku poprowadzą zabawy taneczne.

Pobyt na świeżym powietrzu, degustacja przepysznych potraw, wesołe zabawy i konkursy umilała głośna muzyka, która zachęcała wszystkich mieszkańców osiedla do udziału w naszym festynie. W przyszłym roku będzie równie gwarnie, wesoło, sportowo i smacznie! Już dziś zapraszamy! (Zdjęcia)

Beata Pudlis