31 marca 2015 roku pani Beata Pudlis nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole zorganizowała Towarzyski Turniej Minikoszykówki „Dwutaktem na Prima Aprilis” . Zaproszenie przyjęły drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 i 5 z Ełku. Graliśmy systemem „każdy z każdym” w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze. Od razu można było zauważyć bardzo wysoki poziom gry podopiecznych pani Danuty Tyszkowskiej z SP 3. Dziewczęta grają już na międzynarodowych boiskach i chętnie dzielą się zdobytymi doświadczeniami. Koszykarki pani Marii Wąsikiewicz z SP 5, również znane z co ważniejszych turniejów i drużyna pani Beaty Pudlis z SP 9 doskonalą swoje umiejętności przy tego typu spotkaniach. Wszystkich uczestników cechowała ogromna pasja do koszykówki, do zespołowej rywalizacji i do wygranej. Na podsumowaniu rozdano dyplomy, również dla najlepszych zawodników tego turnieju. Z „dziewiątki” na wyróżnienie zasłużyli Marysia Scech (4a), Aleksandra Śleszyńska (6a), Julia Jasińska (6a) i Szymon Staszewski (5b). Oklaski i gratulacje za dobrą grę należy się również Aleksandrze Jakubowskiej (6a), Magdalenie Domitrz (6a), Gabrieli Brzezińskiej (6a), Elizie Malinowskiej (6a), Luizie Nikonowicz (4a) oraz Bartoszowi Juszkiewiczowi (4b).

Beata Pudlis