Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

Na początku bieżącego roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do programu „AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ”. Jedno z zadań dotyczyło, między innymi, praw konsumenta. W ramach realizacji tego zadania zaprosiliśmy do naszej szkoły Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, pana Dariusza Dracewicza. Spotkanie odbyło się 9 grudnia 2014r. Pan rzecznik w bardzo przystępny, ciekawy, a nawet humorystyczny sposób przybliżył uczniom prawa konsumentów. Dowiedzieli się oni z jakimi sprawami można udać się do rzecznika praw konsumenta, co to jest gwarancja i co dzięki niej możemy uzyskać, na co zwracać uwagę przy zakupie różnych produktów oraz jak ważny jest paragon, który poświadcza dokonanie zakupu.
       Spotkanie było bardzo ciekawe i uświadomiło uczestnikom, że wszyscy jesteśmy konsumentami.

A. Chmielecka
                                                                                                                    W. Witkowska