PIERWSZY ETAP MIĘDZYSZKOLENGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY!

12 stycznia 2015 roku miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku, kolejna już edycja międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego: Afternoon tea. Tegoroczna tematyka związana była z wiedzą o królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiecie II.

Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 45 pytań, z czego część stanowiły pytania zamknięte ( 28 ), zaś reszta to pytania o charakterze otwartym, wymagające wykazania się wiedzą oraz znajomością nazw własnych, w tym w języku angielskim.

Uczestniczący w konkursie, uczniowie z klas IV – VI z ełckich podstawówek, mieli na napisanie testu 45 minut. Następnie komisja, w skład której wchodziły nauczycielki z Szkół Podstawowych nr: 4, 7 oraz 9 sprawdzały testy, zaś uczniowie mieli czas na słodki poczęstunek.

Komisja wyłoniła oraz nagrodziła uczniów, którzy najlepiej napisali testy:

I miejsce przyznano Darii Łysenko - ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku,

II miejsce – Angelice Zapilaj - ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku, zaś III miejsce –                               Magdalenie Ziółkowskiej, również uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku.

Konkurs zorganizowały: p. Iza Reja – Kupiec, p. Agnieszka Gilewska oraz p. Elżbieta Rafałowska. (Zdjęcia)

Zwycięzcom gratulujemy!