Święty Mikołaj u najmłodszych

5 grudnia naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość - Mikołaj. Jak powszechnie wiadomo, ten sympatyczny święty z okazji swoich imieniny zamiast przyjmować prezenty, rozdaje je grzecznym dzieciom.

Mikołaj w towarzystwie swojego pomocnika zastukał do drzwi klas najmłodszych uczniów Dziewiątki - do zerówek. Według niego tam dzieci są szczególnie grzeczne (musi to być prawda, skoro tak mówi). Maluchy były zaskoczone, ale też niezwykle zadowolone z wizyty Mikołaja, który miał dla nich słodkie upominki. Każde z nich zaśpiewało mu piosenkę lub powiedziało wierszyk. Chętnie też siadały Mikołajowi na kolanach i pozowały do wspólnego zdjęcia.

Na koniec Święty ze swoim towarzyszem odwiedził też nauczycieli i pracowników szkoły. Po rozdaniu wszystkich słodyczy nagle ci sympatyczni goście gdzieś zniknęli. Pewnie polecieli do innych szkół.

Mikołaju! Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Dziękujemy też Samorządowi Uczniowskiemu, który zorganizował tę wizytę oraz Piotrkowi Karpukowi z kl. V a oraz Bartkowi Kalickiemu z kl. V c i pani Agnieszce Karanowskiej za pomoc w oprowadzaniu Mikołaja po szkole. (Zdjęcia)

Anna Lewoc