„Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem – jak rozpoznać chorobę i gdzie szukać pomocy?

W dniach 17-27 listopada 2014 r. w klasach 4-6 zostały przeprowadzone dwugodzinne spotkania z psychologami z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Ełku. Panie Marta Czuper i Joanna Kierwiak-Staszek opowiadały uczniom o zaburzeniach stanu zdrowia
i rozwoju, które mogą wynikać z błędów w odżywianiu. Przedstawiły im takie problemy zdrowotne, jak otyłość, niedobór masy ciała oraz anoreksja i bulimia, z którymi coraz częściej borykają się dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Panie psycholog udzieliły rad, w jaki sposób można rozpoznać te choroby, i gdzie należy szukać pomocy.

Zajęcia bardzo zainteresowały dzieci. Zadawały one mnóstwo pytań oraz aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych ćwiczeniach. W styczniu 2015 podobne spotkania odbędą się w klasach młodszych. (Zdjęcia)