Sprawozdanie z konkursu czytania w klasie I b.

Tak niedawno pierwszaki były gośćmi Młodzieżowego Centrum Ośrodka Kariery OHP w Ełku, które zorganizowało czytanie maluchom bajek. To one wtedy uważnie słuchały i podziwiały jak czytają dorośli. Natomiast 21 listopada 2014 r. uczniowie klasy I b zaprezentowały swoje umiejętności czytania przed swoimi rówieśnikami, panią bibliotekarką- Mirosławą Skorupską i swoją wychowawczynią – Wiesławą Witkowską. Propagowały czytanie tekstów nie tylko z Elementarza, ale również z innych źródeł: bajek, zbiorów wierszy, encyklopedii dla dzieci i innych. Wykonawcy byli przejęci konkursem, przygotowały do tekstów rekwizyty, a nawet przeistoczyły się w postać o której czytały. Każdy otrzymał dyplom z gratulacjami i słodki upominek. Wzorowym czytaniem zachwyciła Tosia Kaczmarczyk, która zajęła I miejsce oraz uczniowie, którzy zajęli II miejsce : Piotr Wittlieb, Konrad Piwowarczyk, Michasia Murzynowska, Kinga Markowska, Tatiana Karpienko , Karolinka Warsiewicz. Cieszymy się, że uczniowie klasy pierwszej powoli stają się świadomymi czytelnikami. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska