Sprawozadanie – ,,Mały Mistrz”

Nasza szkoła od 1 września 2014r. przystąpiła do ogólnopolskiego programu: ,, Mały Mistrz”, którego ideą jest propagowanie aktywnej postawy wśród dzieci. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny sportowe. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł Małego Mistrza.
       W miesiącu wrześniu dokonano badania sprawności fizycznej, polegającej na testach sprawnościowych: zwisu na drążku, biegu wahadłowego 10x5m, marszobiegu na 600 m oraz pomiarach wzrostu i wagi dziecka.
       Uczniowie klasy I b pod okiem pani Wiesławy Witkowskiej oraz pani Doroty Markowskiej zdobyły już pierwszą odznakę – Ringowca. Musiały na nią zapracować, pokonując wiele różnorodnych ćwiczeń oraz zaliczyć na koniec test zadaniowy. Dzieci potrafią już świetnie przejść po wyznaczonej linii z kołem ringo na głowie, zbudować wieżę z kół ringo oraz rzucać do celu kołem ringo.
       Każde dziecko otrzymało legitymację, do której sukcesywnie będzie wklejać zdobywane odznaki.
Maluchy bardzo zaangażowały się w ciekawe lekcje wychowania fizycznego, doskonaląc swoją sprawność fizyczną oraz bawiąc się.(Zdjęcia)

Wiesława Witkowska
                                                                                                         Dorota Markowska