W związku z przyjęciem do realizacji wniosku Urzędu Miasta Ełku nasza szkoła przystąpiła do projekt „Razem do celu" opracowanego w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”

Jest to kampania przeciw otyłości. Projekt skierowany do całego środowiska szkoły: nauczycieli, uczniów, rodziców. Zasięgiem obejmuje wszystkie miejskie placówki oświatowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, liceum ogólnokształcące. Termin realizacji: od końca października do końca grudnia 2014 r. Całkowita wartość projektu – 56 478 zł, w tym 44 276 zł dofinansowania.
       Z tej okazji zorganizowane zostaną we współpracy z Fundacją Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej i Bariatrycznej spotkania ze specjalistami: dietetykiem, lekarzem i psychologiem.
       Ponadto specjaliści Fundacji Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej i Bariatrycznej z siedzibą w Ełku pełnić będą dyżury w poradni rodzinnej przy ul. Małeckich 3/32, gdzie można będzie skonsultować indywidualne przypadki i np. ustalić dietę z dietetykiem.
Miejski projekt został przygotowany z myślą o kontynuacji w latach 2015 – 2016.

Terminy spotkań ze specjalistami w naszej szkole:
1 grudnia 14.00 spotkanie z wybranymi Uczniami - korytarz na II piętrze.
1 grudnia 14.20 serdecznie zapraszam zainteresowanych Rodziców – sala 108.

Koordynator – Barbara Maria Dardzińska