aleMĄDRALE poznają zioła lecznicze i przyprawy

23 października 2014 r. grupa uczniów z naszej szkoły biorących udział w projekcie „ale MĄDRALE” uczestniczyła w zajęciach pt. „Zioła lecznicze i przyprawy”, które odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Tym razem wszyscy uczestnicy warsztatów , podzieleni na dwie grupy, poznawali tajemnice ziół. Dowiedzieli się, które rośliny wykorzystuje się w lecznictwie, a które służą nam jako przyprawy i dlatego często możemy odnaleźć je w naszych kuchniach. Uczniowie poznali również sposoby zbierania i suszenia ziół, tak aby zachowały one swoje dobroczynne właściwości.

Spotkanie w Centrum Edukacji Ekologicznej stworzyło również możliwość wzajemnego poznania się uczestników projektu. Po wytężonej pracy w salach wszyscy udali się na ognisko, przy którym można było porozmawiać, wymienić się numerami telefonów i upiec kiełbaski.(Zdjęcia)