Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczniów zmierzających do szkoły.

Wrzesień jest miesiącem, kiedy w pobliżu szkół i na drogach do nich pojawiają się uczniowie, którzy korzystają z przejść dla pieszych, poboczy jezdni oraz komunikacji. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym dzieciom - w naszej szkole zorganizowano spotkanie z panem dzielnicowym Andrzejem Dymek.
       W czasie spotkania policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Radził jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Zwrócił też uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. W praktycznej części spotkania dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uczniowie wykonali symulację właściwego przejścia po pasach, aktywnie odpowiadali na zadawane pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
       Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce. W trakcie spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcia.(Zdjęcia)