Sprzątanie Świata

18 września w Ełku odbyła się doroczna akcja Sprzątanie Świata, organizowana przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne
oraz Nadleśnictwo Ełk. Również nasza szkoła już kolejny raz przyłączyła się do tej inicjatywy.
       W czwartek uczniowie z klasy IV b, V a i VI a pod opieką nauczycieli: p. Ewy Grabowskiej, Grażyny Barcińskiej, Stanisława Masłowskiego, Agnieszki Karanowskiej
i Anny Lewoc wyposażeni w gumowe rękawiczki pełni zapału ruszyli w różne części naszego osiedla. W ciągu niecałych dwóch godzin uzbierali kilka dużych worków śmieci, przede wszystkim puszek, butelek, opakowań po jedzeniu i papierów. Zdarzało się również, że w rowach znajdowali porzucone monitory komputerowe lub części samochodowe.
       Po zakończonej pracy uczniowie spotkali się przy ognisku. Tam mogli podzielić się swoimi wrażeniami i refleksjami oraz zjeść smaczne kiełbaski.
       Miniony dzień był dla uczniów wspaniałą lekcją. Uwrażliwił na potrzebę dbania
o przyrodę. Pokazał, że otoczenie w którym żyjemy, zależy także od nas samych.