OSTATNI ETAP KONKURSU MIĘDZYSZKOLENGO ROZSTRZYGNIĘTY !

Wczoraj, 29 maja 2014 roku, o godzinie 11 00, odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku III etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego: „Makieta historycznego miejsca w Wielkiej Brytanii”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z ełckich szkół podstawowych oraz z SP w Bobrach, Każda grupa wykonująca makietę miała za zadanie wybór i przedstawienie historycznego miejsca w Wielkiej Brytanii jak również dołączenie opisu w dwóch językach: angielskim oraz polskim.

Jury, w skład którego wchodziły osoby nie związane z organizacją konkursu – np. ze SP nr 4 w Ełku, oceniało nie tylko zgodność wykonanej pracy z faktami historycznymi, estetykę, ale również atrakcyjność i poprawność językową dołączonych opisów. Najlepsze prace wykonali:

I miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobrach ( Kacper Waszkiewicz,                                Weronika Danowska, Mateusz Szerel )

II miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku ( Aleksandra Malinowska,                                Karolina Budzińska, Zuzanna Popowska )

III miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku ( Roksana Kowalewska,                                 Manuela Guerra, Oliwia Kulesza ).

W trackie prac komisji uczestnicy byli zaproszeni na słodki poczęstunek. Całość zakończyła się rozdaniem nagród oraz dyplomów. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Iza Reja – Kupiec i Agnieszka Gilewska.