II ETAP MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU W NASZEJ DZIEWIĄTCE

27 marca 2014 roku w ełckiej Szkole Podstawowej nr 9 im. J. Pawła II miał miejsce II etap międzyszkolnego konkursu z wiedzy o sporcie w Wielkiej Brytanii :”Afternoon tea”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z ełckich oraz poza ełckich szkół podstawowych z klas: IV – VI, którzy musieli rozwiązać test składający się ze szczegółowych 53 pytań zamkniętych oraz 12 otwartych związanych ze sportem na wyspach brytyjskich.

Najlepsi okazali się tym razem uczniowie z ełckiej Szkoły Podstawowej nr 5, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca: I - przyznano uczennicy Weronice Dyszkiewicz, natomiast II miejsce - Janowi Piekarskiemu. Ostatnie miejsce, III, na podium przypadło uczennicy z SP nr 9 – Angelice Zapilaj.

Napiętą nieco atmosferę konkursu uprzyjemnił słodki poczęstunek dla zaproszonych gości w przerwie między pisaniem testu, a oczekiwaniem na wyniki konkursu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, tym, którzy tym razem nie mieli szczęścia zwyciężyć, przyznano dyplomy za udział.

Konkurs zorganizowały panie: Iza Reja – Kupiec oraz Agnieszka Gilewska.