„Dziatwa roześmiana sięga po wiersze pana Juliana”

23 stycznia 2014 roku członkowie koła polonistycznego, działającego pod kierunkiem pani Anny Lewoc, zaprosili uczniów klas 0 - IV na przedstawienie „Dziatwa roześmiana sięga po wiersze pana Juliana”. Głównym celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja twórczości Juliana Tuwima z okazji Roku Juliana Tuwima, który obchodziliśmy w minionym roku.

Młodzi aktorzy zaprezentowali najbardziej znane wiersze poety w ciekawej formie, połączyli scenki teatralne z przedstawieniem kukiełkowym. Spektakl został przyjęty owacyjnie. Z widowni co chwila odzywały się salwy śmiechu i gromkie brawa. Natomiast nauczyciele zaproponowali, aby przedstawienie pokazać szerszej publiczności, także rodzicom.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V a: Gabrysia Brzezińska, Klaudia Frąckiewicz, Maja Krypa, Natalka Kuklo, Asia Kulesza, Eliza Malinowska, Przemek Mikołajczyk, Ola Przestrzelska, Łukasz Sokołowski, Dominika Stachelek i Angelika Zapilaj.(Zdjęcia)

Opiekun koła:
                                                                                                                     Anna Lewoc