Ełckie Afternoon tea

16 stycznia 2014 roku odbył się pierwszy etap ełckiego, międzyszkolnego konkursu z wiedzy o historii i kulturze Wielkiej Brytanii :”Afternoon tea” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Ełku. W konkursie wzięli licznie udział uczniowie nie tylko z ełckich szkół (SP nr 2, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 7 oraz SP nr 9), ale również z Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach oraz ze Szkoły Podstawowej w Bobrach. W sumie do pisania testu przystąpiło 26 uczestników z klas: IV – VI, którzy musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą m.in.: hymnu czy herbu Wielkiej Brytanii.
    Konkurs rozpoczął się od powitania uczestników przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 mgra Andrzeja Zdanowskiego, a następnie uczniowie przystąpili do napisania testu, na co mieli godzinę.     Następnie komisja złożona z nauczycieli języka angielskiego z różnych szkół sprawdziła testy oraz ogłosiła wyniki.(Zdjęcia)
    Najlepsi okazali się:
I miejsce : Angelika Zapilaj z SP nr 9
II miejsce: Maja Piekarska z SP nr 5
III miejsce: Zuzanna Wujek z SP nr 2.
Konkurs zorganizowały panie: Iza Reja – Kupiec oraz Agnieszka Gilewska.