Sprawozdanie!

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU SIATKÓWKI EŁK – ALYTUS

Dnia 26 listopada 2013r gościliśmy 22-osobową grupę siatkarzy z Litwy. Przybyłych gości powitał pan dyrektor Andrzej Zdanowski, życząc miłego pobytu oraz sukcesów na polu sportowym.
Rozegrane zostały trzy mecze. Pierwszy to mix – drużyny mieszane polsko – litewskie, gdzie zespół składał się z 3 zawodników z Alytus + 3 zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 9, im. Jana Pawła II. Drugi mecz rozegrany został pomiędzy zawodnikami z Litwy a siatkarzami z Gimnazjum nr 3, im. Kardynała S. Wyszyńskiego. Mecz ten wygrali nasi goście. Następnie zagrały drużyny starszych, doświadczonych siatkarzy: Alytus – Orbita Ełk. Tym razem wygrał Ełk.
Na zakończenie nasi goście otrzymali drobne upominki. Następnie udaliśmy się na wspólny obiad.
Celem współpracy polsko – litewskiej były:
 działania inwestycyjne, tzn. rozbudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku
 działania nieinwestycyjne, dotyczące wymiany sportowej dzieci i młodzieży – dzięki którym zdobyliśmy nowe doświadczenia sportowe, uzupełniliśmy braki w sprzęcie sportowym w postaci piłek siatkowych i koszykowych, otrzymaliśmy stroje reprezentacyjne.
W meczu siatkarskim naszą szkołę reprezentowały: Budzińska Karolina, Brzezińska Gabriela, Jakubowska Aleksandra, Jasińska Julia, Malinowska Aleksandra, Malinowska Eliza, Babińska Natalia, Chabros Ida, Kretowicz Weronika, Krupińska Wiktoria, Radzewicz Joanna, Sulewska Nikolina. (zdjęcia)

Dorota Markowska