24 października 2013 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9
im. Jana Pawła II w Ełku.

W ceremonii ślubowania uczestniczyli zaproszeni goście: Tomasz Andrukiewicz – Prezydent Miasta Ełk, Barbara Kott – pracownik Wydziału Edukacji przy Urzędzie Miasta Ełk, ksiądz prałat Mieczysław Brzóska – proboszcz parafii p.w. Chrystusa Sługi, Dariusz Wasilewski – przewodniczący Rady Rodziców oraz licznie zgromadzeni rodzice.
Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły.
Tekst ślubowania odczytała wicedyrektor szkoły Barbara Dardzińska. Pan dyrektor Andrzej Zdanowski za sprawą olbrzymiego ołówka przyjął dzieci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku.
Uczniowie klas: I „a” i I „b” otrzymali upominki od Prezydenta Miasta Ełk Tomasza Andrukiewicza, klas drugich, Samorządu Uczniowskiego oraz pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia.
Pierwszoklasistów do uroczystości przygotowały: Ewa Gronek z panią Urszulą Godlewską (I „a”) oraz Renata Basiewicz (I „b”).Zdjęcia