Konkurs plastyczny „Rzepka”

29 maja 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem „Rzepka”. Należało narysować swoją rodzinę z rodziną. Konkurs ten odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza. W konkursie wzięły udział rodziny: Małgosi Gołaszewskiej, Julki Wysockiej oraz „klasowa rodzinka II a”. Zobacz zdjęcia. II miejsce zdobyła praca Małgosi, Julka i uczniowie klasy II a integracyjnej otrzymali dyplom za udział w konkursie. W sali konferencyjnej Biblioteki odbyło się też spotkanie z panem Wiesławem Drabikiem, autorem kilkudziesięciu książeczek dla dzieci. Autor z pamięci recytował bajeczki, które były pełne błyskotliwego humoru i zaskakującej puenty. Następnie na podwórku odbył się piknik bajkowy-gry i zabawy, malowanie twarzy i różnorodne konkursy. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych świetnie się bawili.
Opracowała – Wiesława Jurewicz