Sprawozdanie z festynu szkolno-rodzinnego

26 maja 20112 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II po raz kolejny odbył się festyn szkolno - rodzinny. Uczniowie oraz ich rodzice i nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zmaganiach sportowych, konkursach i kiermaszach na terenie szkoły.
Wzorem ubiegłych lat festyn miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia, motywowanie do korzystanie z różnych form rekreacji i czerpania radości ze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji, a także integrację środowiska szkolnego i rodzinnego, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.
Za organizację festynu odpowiadał UKS „Konieczki”. W tym roku festyn był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku (wniosek o dofinansowanie przygotowała p. Elżbieta Rafałowska). Dzięki temu można było zakupić kiełbaski na ognisko.
W czasie festynu odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej "Muzyka jednoczy", w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 0 – 6. Dzieci występowały solo, w duetach i grupowo. Czuwały nad nim panie: Sylwia Dominik, Joanna Kalisz, Ewa Gronek oraz Agnieszka Karanowska. Wszystkie prezentowane piosenki wywołały aplauz zgromadzonych na festynie rodziców, nauczycieli i dzieci.
Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa prowadzona przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anny Lewoc i Grażyny Barcińskiej, kiermasz prac uczniowskich pod opieką pań: Agnieszki Zawadzkiej i Urszuli Godlewskiej.
W bibliotece szkolnej pod opieką pani Mirosławy Skorupskiej odbywały się konkursy czytelnicze, w których uczniowie oraz ich rodzice mogli sprawdzić swoja wiedzę z zakresu literatury.
Panie Ewa Przekop i Ewa Grabowska wraz z uczennicami klas IV-VI sprzedawały ciasta upieczone przez mamy uczniów. Amatorów słodkich wypieków nie zabrakło.
Dochód z loterii i kiermaszu Samorząd Uczniowski przeznaczy na zakup nagród książkowych.
Festyn stał się również okazją do nagrodzenia laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ja i moja rodzina” oraz zaprezentowania zrobionych przez dzieci prac. Konkurs przeprowadziły panie: Sylwia Dominik oraz Agnieszka Karanowska. One również przygotowały dekorację festynu, tj. Galerię Prac Uczniowskich. Dużym zainteresowaniem cieszył się również inny konkurs plastyczny „Moja rodzina”, za którego przebieg odpowiadały panie: Elżbieta Rafałowska, Joanna Kotarska, Sylwia Dominik oraz Agnieszka Karanowska.
Podczas festynu zostały rozegrane konkurencje sportowe. Pan Stanisław Malinowski przeprowadził turniej tenisa stołowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki badmintona, za których przebieg odpowiadały panie Iwona Pudlis i Dorota Markowska.
Uczestnicy wszystkich konkursów i zmagań sportowych zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami oraz upominkami zakupionymi dzięki funduszom pozyskanym z budżetu Miasta Ełku. Na zakończenie można było obejrzeć latawce, których pokaz zorganizował pan Stanisław Masłowski.
Uczestnicy festynu bardzo ciepło wypowiadali się na temat imprezy i wyrazili nadzieję, że będzie ona kontynuowana również w roku następnym.