Edukacja muzyczna

27 maja 2009 roku uczniowie klasy II a integracyjnej odwiedzili Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku w ramach Dni Otwartych Szkoły. Placówka kształcenia artystycznego mieści się w nowej odrestaurowanej kamienicy w centrum miasta. Przewodnikiem naszym była pani Agnieszka Zadroga – nauczycielka fortepianu i kształcenia słuchu. Zobacz zdjęcia.
O godzinie 8:30 wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia – Kasia Milewska grała na fortepianie, Agata Laskowska na skrzypcach, której akompaniowała na fortepianie pani Dorota Świrydowicz, Kasia Grabek grała na fortepianie, Bartek Strojecki z klasy II na akordeonie oraz Kinga Kozaczek z klasy III na fortepianie. Koncert w wykonaniu młodych artystów bardzo nam się podobał. Nagrodziliśmy ich gorącymi brawami.
Następnie zwiedziliśmy budynek szkoły – salę do kształcenia słuchu, klasę perkusji, fortepianu, obejrzeliśmy wystawę instrumentów muzycznych. Chłopcy i dziewczynki próbowały swoich sił, by wydobyć dźwięk z instrumentów dętych blaszanych. Udało się to tylko nielicznym zadąć w trąbkę i puzon.
W holu placówki znajdują się różne ogłoszenia i informacje. Jedna z nich była dla nas szczególnie miła, bowiem nasza koleżanka Małgosia Gołaszewska, jest uczennicą w klasie skrzypiec i zdobyła wyróżnienie w II Szkolnym Konkursie Kompozytorskim. Małgosi gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów kompozytorskich.
Opracowała – Wiesława Jurewicz