Konkurs Recytatorski

Sukces naszej uczennicy

9 lutego 2012 roku w Centrum Ekologicznym odbył się zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Ełku Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Brzechwy. Jego głównym celem było popularyzowanie twórczości autora „Akademii pana Kleksa” oraz rozwijanie zdolności recytatorskich młodych ludzi.
Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały Klaudia Frąckiewicz z kl. III a (uczennica p. Renaty Basiewicz) i Oliwia Kruszewska z kl. IV b (opiekun - p. Anna Lewoc), które zwyciężyły w eliminacjach szkolnych. Dziewczynki rywalizowały z uczniami innych szkół podstawowych z Ełku i okolic. Komisja, w skład której weszły aktorki Ełckiego Teatru Tańca, miała duży problem z wyłonieniem laureatów - wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom.
Jest nam niezwykle miło, że Oliwia, recytująca wiersz pt. „Grzyby”, pokonała dwanaścioro innych uczestników konkursu i zajęła I miejsce.
Oliwce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a SP nr 6 dziękujemy
za zaproszenie do konkursu.
Anna Lewoc