Segreguję odpady

W ramach współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku uczniowie z klasy 0 „A” i II „ B” przystąpili do realizacji „Programu edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami”.
Zajęcia dodatkowe będą odbywały się w ciągu 20 godzin lekcyjnych., które pozwolą na realizację celów:
• kształtowanie wrażliwości zarówno na piękno jak i szkody w środowisku,
• poznanie praw i współzależności rządzących przyrodą, a także zachodzących pomiędzy przyrodą i człowiekiem,
• kształtowanie nawyków i zachowań proekologicznych w życiu codziennym.
Na spotkaniu „Odpady – problem ekologiczny naszych pokoleń” – uczniowie wskazywali rzeczy, które stają się odpadami; ugniatali kule z gazet i bawili się nimi ( ćwiczenia usprawniające motorykę małą). Kolorowali obrazki, przedstawiające różne odpady i segregowali śmieci (szkło, plastik, papier, kompost). Wysnuli wniosek, że zwiększająca się ilość śmieci utrudnia życie roślinom, zwierzętom i ludziom. Z papierowych pałeczek tworzyli niezapomniane rzeźby. Było twórczo i ekologicznie. Powstała klasowa galeria rzeźby współczesnej.

Zobacz zdjęcia.

Opracowała – Wiesława Jurewicz